Náš patrón

Svätý Michal archanjel je patrónom našej školy. Sväté písmo nám svätého Michala predstavuje ako     ochrancu vyvoleného ľudu a ako hlavu verných anjelov v nebi. Michal v hebrejskej reči znamená otázku:   "Kto ako Boh?! " Je to akýsi druh bojového výkriku, s ktorým vodca nebeského vojska porážal Božieho   odporcu Lucifera a jeho anjelov.

Michal je nebeský bojovník, ktorý podľa Zjavenia svätého Jána víťazí nad drakom - diablom a na   Poslednom súde váži ľudské duše.
            Niektorí biblisti vzťahujú na archanjela Michala aj slová prvého listu sv. Pavla Solúnčanom: " Keď totiž sám Pán zostúpi z nebies na povel, na hlas archanjela a Božej trúby, najprv vstanú tí, ktorí umreli v Kristovi ... ( 1 Sol 4,16).

Svätý Michal je ochrancom našej školy, ktorému ďakujeme, že nás učí hovoriť o našom nebeskom Otcovi, že nám pomáha a vedie nás po Božej ceste. Je vzorom pre nás aj dnes. V tejto dobe viac ako inokedy potrebujeme jeho bojovnosť, rozhodnosť a neochvejnosť. Sme všetci hrdí, že je patrónom našej školy. Jeho sviatok si každoročne naša škola pripomína 29. septembra.