Charakteristika

• Veľkosť školy
            Cirkevná škola v Michalovciach bola založená v roku 1992. Kapacita školy je určená pre vzdelávanie 240 žiakov v 12 triedach. Komplex budovy tvorí jednoposchodová budova z roku 1989, vonkajší dvor a školské ihrisko, ktorého súčasťou je areál s posilovacími strojmi a hrazdami. Škola je výhodne umiestnená v centre miestneho sídliska, neďaleko sa nachádza autobusová stanica. Nájdete nás na tomto mieste.
          • Vybavenie školy

V roku 2017 prešla budova školy kompletnou rekonštrukciou s výmenou všetkých okien za plastové.
            Tvorí ju 12 učební, z toho 4 odborné (dve učebne informatiky Učebňa informatiky pre širšie využitie - vyučovanie informačných a komunikačných technológií, hudobnej výchovy, jazykovú učebňu a učebňu technickej výchovy). Všetky učebne sú vybavené interaktívnymi tabuľami a projektormi a ďalšou zodpovedajúcou technikou, ktorá sa pravidelne modernizuje a rozširuje. Jedna z učební je vybavená tabletmi.
            Súčasťou školy je kaplnka, riaditeľňa, kancelária zástupcu riaditeľa a administratívnej pracovníčky, zborovňa, jedáleň, miestnosť školníka a upratovačiek, miestnosť rozhlasu. Na každom poschodí sú rekonštruované sociálne zariadenia pre žiakov i vyučujúcich. Pre voľnočasové aktivity je k dispozícii altánok, ktorého súčasťou je pocitový chodník, tiež stolný hokej a kalčeto.

Charakteristika pedagogického zboru

Pedagogický zbor tvorí riaditeľ, zástupca riaditeľa a učitelia všeobecne vzdelávacích predmetov. Konkrétny stav pedagogických zamestnancov v danom školskom roku nájdete na stránke pedagógovia. Priemerný vek zboru sa udržuje okolo 38 rokov. Všetci pedagogickí pracovníci majú požadovanú odbornú a pedagogickú spôsobilosť. V rámci projektu Infovek prešli kurzom: Využitie informačných a komunikačných technológií, ôsmi majú certifikát ECDL, dvaja sú informatici a jeden je správca počítačových systémov.

• Charakteristika žiakov
            Cirkevná škola je spádovou školou pre východnú časť mesta Michalovce. Nezanedbateľné percento však tvoria deti z okolitých obcí a rôznych častí mesta. Keďže nepatríme medzi veľké školy a máme tu veľa súrodeneckých „klanov“, na škole vládne rodinná atmosféra, kde „každý pozná každého“. Väčšina absolventov školy je prijatá na miestne gymnáziá a stredné odborné školy.