• Správa o činnosti školy a vzdelávací program

• Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti školy, jej výsledkoch a podmienkachisced

Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti školy je prvým krokom k sebahodnoteniu školy a mala by slúžiť na jej ďalší rozvoj.
      funkcie správy:
                                   - zosumarizovanie údajov, informácií a dát
                                   - je to akýsi odpočet svojho pôsobenia, hospodárenia
                                   - mala by viesť školu k permanentnému zlepšovaniu sa

Správu prerokúva riaditeľ školy v pedagogickej rade, predkladá rade školy do 15. októbra a dáva na schválenie zriaďovateľovi do 31. októbra. Povinnosťou školy je zverejniť správu najneskôr do 31. decembra na mieste dostupnom pre žiakov, rodičov i verejnosť, čo otvára priestor pre verejnú kontrolu práce školy.

- správa o výchovno-vzdelávacej činnosti školy

• Školský vzdelávací program

Od 19. júna 2008 prebieha dvojúrovňový model tvorby vzdelávacích programov.
      Obsah vzdelávania sa tvorí na dvoch úrovniach:
                                   - štátna
                                   - školská

Štát pre každú úroveň vzdelávania pripraví štátny vzdelávací program (ŠVP) a každá škola si na jeho základe vypracuje vlastný školský vzdelávací program (ŠkVP). V školskom vzdelávacom programe sa zohľadňujú špecifické regionálne podmienky a potreby školy. ŠkVP na základnej škole sa podľa stupňa vzdelania člení na:
                                   - primárne vzdelanie (prvý stupeň základnej školy)
                                   - nižšie sekundárne vzdelanie (druhý stupeň základnej školy)

V šk. roku 2020/2021 sa podľa programu pre primárne vzdelávanie ( 1. - 4. roč.) vyučuje I. stupeň a podľa programu pre nižšie sekundárne vzdelávanie ( 5. - 9. roč.) - II. stupeň základnej školy.