• Geografická olympiáda - okresné kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Geografická olympiáda - okresné kolo.

Dňa 31.3.2023 sa na našej škole uskutočnil 51. ročník okresného kola geografickej olympiády, ktorého sa zúčastnilo100 žiakov zo 17 základných škôl okresu Michalovce a 8 - ročného gymnázia Ľ. Štúra. Žiaci súťažili v troch kategóriách: kategórii G – 5. roč., kategórii F – 6. a 7. roč. a 1. a 2. roč. OG a kategórii E – 8. a 9. roč. a 3. a 4. roč. OG. Testové úlohy boli z teoretickej časti geografického učiva, monotematického celku a poznatkov o miestnej krajine bez pomoci atlasu  a z praktickej časti geografického učivas pomocou atlasu.

Z okresného kola do krajského kola postúpili prví traja úspešní riešitelia z kategórií F a E. Úspešným riešiteľom okresného kola geografickej olympiády sa stalivšetci žiaci, ktorí dosiahli minimálne 65 bodov zo 100 možných.

Umiestnenia našich žiakov:

kategória G – 5. roč. (súťažilo 31 žiakov)

Marek Saloň - 1. miesto, úspešný riešiteľ

Lukáš Burinský - 8. miesto, úspešný riešiteľ

Jozef Mandžák - 14. miesto

kategória F – 6. a 7. roč. a 1. a 2. roč. OG(súťažilo 37 žiakov)

Karolína Sibalová (6. roč.) - 9. miesto, úspešný riešiteľ

Tomáš Pavlík (7. roč.) - 21. miesto

kategória E – 8. a 9. roč. a 3. a 4. roč. OG (súťažilo 32 žiakov)

Bruno Kanca – 3. miesto, úspešný riešiteľ a postup na krajské kolo