• Prírodovedná exkurzia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prírodovedná exkurzia.

Z príležitosti Dňa Zeme sa žiaci piateho, šiesteho a deviateho ročníka zúčastnili exkurzie prírodovedných expozícií vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach. Pod odborným vedením sme si prešli výstavu sov s názvom V moci noci, prírodu Východných Karpát, mineralogickú zbierku a Zem vo vesmíre. Všetky prednášky boli spojené s interaktívnym učením, takže žiaci mali možnosť si svoje nadobudnuté vedomosti overiť zábavnou formou. Z tejto exkurzie sme si odniesli veľa pekných zážitkov, fotiek a zaujímavých informácií.

• Matematická olympiáda OK

• V utorok 12.apríla 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády pre žiakov šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka - kategória Z6 až Z8. Po dlhom čase sa konalo opäť prezenčnou formou a v silnej konkurencii žiakov ostatných škôl.
            Žiaci riešili tri úlohy v rozsahu dvoch hodín. Ich vyriešenie si vyžadovalo dobré logické myslenie,  sústredenie a hlavne veľkú húževnatosť. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola:

Kategória Z7 ( 7. roč. ) – T. Husťáková,  ktorá získala výborné 2. miesto - úspešná riešiteľka
            Kategória Z6 ( 6. roč.) – D. Koscelanský, ktorý sa umiestnil na 7. mieste

Obom blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu a prajeme aj naďalej veľa tvorivých síl pri riešení náročných matematických úloh.

• Čin roka 2021

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Čin roka 2021

Dňa 8.4.2022 sa v MsKS v Michalovciach konal slávnostný program s názvom To najlepšie, čo v meste Michalovce máme. Program bol spojený s odovzdávaním ocenení ČIN ROKA 2019, 2020 a 2021.  Z rúk primátora mesta si ocenenie prevzali najúspešnejší jednotlivci aj kolektívy v oblasti školstva, umenia, kultúry, športu, či zdravotníctva. Za získané úspechy v súťaži Jazykový kvet 2021 si titul Čin roka 2021 z našej školy odniesli:

Mgr. Jozefína Romanyszynová

Sofia Janošová (3. ročník)

Terézia Husťáková, Karin Kotrlová, Bruno Kanca, Tamara Popovičová (7. ročník)

Marek Senaj (bývalý žiak školy)

Ďakujeme za reprezentáciu školy a mesta a želáme veľa ďalších jazykových úspechov!

• Jazykový kvet

• Aj v tomto školskom roku budeme mať zastúpenie na krajskom finále súťaže Jazykový kvet 2022.
            Z postupu sa môžu tešiť títo žiaci našej školy:
            Sofia Janošová (3. roč.) – kategória I.AJ P-P PT+
            Mariam Mansour (8.roč.) – kategória II.AJ P-P VT
            Divadelný súbor žiakov 7. ročníka (T. Husťáková, K. Jankajová, B. Kanca, K. Kotrlová, T. Popovičová) – kategória II.AJ D PT
            Divadelný súbor žiakov 8. ročníka (H. Brombergerová, A. Fešovičová, M. Kotlár, M. Mansour, S. Muchová) – kategória II.AJ D PT
            Blahoželáme a všetkým držíme palce!

• Biblická olympiáda

• Dňa 22. marca 2022 sa dištančnou formou uskutočnilo dekanátne kolo biblickej olympiády.  Našu školu reprezentovali žiaci 5. ročníka Karolína Sibalová, Dorota Hrdinská a Ondrej Janoško, ktorí obsadili veľmi pekné 3. miesto. Za úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme a k umiestneniu srdečne blahoželáme. Pánovi kaplánovi ďakujeme za prípravu žiakov.