• Sme okresní šampióni v učení cudzích jazykov!

• So začiatkom novembra nás potešila skvelá správa – všetky triedy našej školy, ktoré sa zapojili do okresného kola Jazykového WocaBee šampionátu 2022 v anglickom jazyku, dosiahli skvelé umiestnenia:

1.miesto: 7. ročník (J. Romanyszynová)

2. miesto: 8. ročník 1. skupina (J. Romanyszynová)

3. miesto: 6. ročník (L. Dzurjová)

Súťaž Jazykový WocaBee šampionát prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťaží sa v inovatívnej online aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee. V súťaži sa nehodnotia konkrétne vedomosti žiakov, ale usilovnosť v precvičovaní (a zároveň učení sa) novej slovnej zásoby.

Žiaci 7. ročníka ako víťazi okresného kola zároveň postúpili do krajského kola,  ktoré prebiehalo od 2.11. do 9.11.2022. Aj tu sa im darilo a získali krásne 2. miesto.

Srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších jazykových úspechov!

• Vesmír a planéty slnečnej sústavy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vesmír a planéty slnečnej sústavy.

Dňa 7. novembra sa žiaci 5. ročníka zúčastnili v rámci predmetu geografia prednášky ,,Vesmír a planéty slnečnej sústavy“. Prednáška p. Komáreka žiakov zaujala, o čo svedčí množstvo otázok žiakov. Po prednáške si žiaci mali možnosť v kupole pozrieť teleskop.

• Deň stromov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň stromov.

Vedeli ste, že aj stromy majú svoj deň?
            Naše deti určite áno!
            Z príležitosti Dňa stromov sme spolu s prvákmi a druhákmi posadili mladé stromčeky javorov. Boli veľmi šikovní a ochotne pomáhali ochranárom CHKO Vihorlat pri sadení.
            Nakoniec deti sľúbili,že sa o stromy budú starať.
            Viac vám prezradia naše fotografie.

• Súťaž o najkrajší adventný veniec

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťaž o najkrajší adventný veniec.

Vo štvrtok 24. novembra celá naša škola voňala ihličím. Súťaž o Najkrajší adventný veniec aj tento rok po dlhšej pandemickej prestávke zaujala našich žiakov 5. až 9. ročníka. Vytvorili krásne adventné vence a dekorácie, ktoré tak v domácnostiach ako aj v našej škole neodmysliteľne patria k tomuto zázračnému a tajomnému času. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a tešíme sa už na budúci rok. Pochvalu si zaslúžia žiaci piateho ročníka, ktorí súťažili v najväčšom počte. Požehnaný adventný čas v modlitbe pri zapálených adventných sviecach.

• Minerálogická exkurzia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Minerálogická exkurzia.

Žiaci deviateho ročníka strávili jednu obyčajnú stredu v neobyčajných priestoroch Východoslovenského múzea v Košiciach s výnimočným kustódom mineralogickej zbierky, vedúcim mineralogického klubu detí a vášnivým zberateľov minerálov, geológom pánom Stanislavom Levendovským - odborníkom na slovo vzatým.

Naša vyučovacia hodina trvala 120 minút, ale ani to nestačilo na to, aby sme sa o mineráloch všetko dozvedeli.

V súčasnosti tvorí muzeálnu zbierku vyše 12 tisíc kusov minerálov, ktoré sme mali možnosť si pozrieť a dozvedieť sa o nich zaujímavé informácie. Pestrosť ich tvarov a krása ich výzoru upúta oči každého návštevníka.

Vedeli ste, že sú aj meteority s RODOKMEŇOM? Ak nie, v múzeu jeden taký majú a radi vám vysvetlia, čo to znamená.

Nech sa páči, dvere jubilujúceho múzea sú aj vám otvorené.

Životnú cestu p. Levendovského a ukážky minerálov z múzea si môžete pozrieť na:

https:/www.rtvs.sk/televízia/archiv/14080/304079#433