• Pytagoriáda ŠK

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pytagoriáda.

V dňoch 7. a 8. decembra 2022 si žiaci našej školy zmerali svoje sily v školskom kole matematickej súťaže PYTAGORIÁDA (44. ročník). Súťaž sa uskutočnila klasickou papierovou formou v súlade s protipandemickými opatreniami. Vybraní žiaci počas jednej hodiny riešili zaujímavé matematické úlohy, kde mali zadania čítať s porozumením, logicky správne rozmýšľať a úlohy čo najrýchlejšie vyriešiť. V jednotlivých kategóriách spolu súťažilo 26 žiakov. Najlepšie sa darilo a úspešnými riešiteľmi sú títo žiaci:

P3 – Nikola Gabriela Gubíková, Jaroslav Soja

P4 – Zuzana Vyšínová, Peter Valach, Ján Bušanič, Kiara Jakešová, Filip Riník

P5 – Šimon Hanzlík, Marek Saloň, Jozef Mandžák

P6 – Karolína Sibalová

P7 – Tomáš Pavlík, Dávid Koscelanský

P8 – Terézia Husťáková, Viktória Pavlíková

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za domácu prípravu a účasť na súťaži. Veríme, že zvládnu aj okresné kolo, ktoré sa bude konať v marci 2023.

• Ako funguje Európska únia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ako funguje Európska únia.

Dňa 30.11.2022 sa na našej škole uskutočnila prednáška Ako funguje Európska únia. Prednášku sprostredkovali pre žiakov 7. ročníka študenti 1. a 2. ročníka Obchodnej akadémie z Michaloviec, ktorí sa zapojili do programu Euroscola. Cieľomtohto programu je šíriť povedomie o Európskej únii medzi mladými ľuďmi, diskutovať o Európskej únii, jej možnom smerovaní, úspechoch i problémoch,  o možnostiach a perspektívach mladých ľudí v EÚ.

Keďže u žiakov 7. ročníka je v rámci učiva geografie téma o Európskej únii, uvítala naša škola možnosť takejto prezentácie poznatkov o EÚ. V rámci prednášky študenti oboznámili siedmakov s týmito témami: Čo je vlastne Európska únia, Etapy vo vývoji európskej spolupráce, Hlavné  znaky EÚ, Európske inštitúcie - Európska komisia, Európsky parlament, Európska rada, Europoslanci zastupujúci Slovensko v Európskom parlamente. Po ukončení prednášky nasledoval test pre siedmakov o sladkú odmenu, v ktorom mali možnosť žiaci preukázať svoje nadobudnuté vedomosti o EÚ. Najúspešnejším žiakom sa stal Tomáš Pavlík.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• 24. a 25.11. 2022 na našej škole prebeh
            lo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci vypracovali písomný test z gramatiky, slovnej zásoby a čítania s porozumením. V ústnej časti mali za úlohu vytvoriť príbeh podľa obrázka.
            Výsledky:
            kategória 1A (5. – 7. ročník)
             1. miesto: Tomáš Pavlík (7. roč.)
             2. miesto: Karolína Sibalová (6. roč.)
             3. miesto: Vanessa Varadyová (7. roč.)
            kategória 1B (8. – 9. ročník)
             1. miesto: Hana Brombergerová (9. roč.)
             2. miesto: Matej Dušan Kosár (8. roč.)
             3. miesto: Martin Kotlár (9. roč.)
            Víťazi v obidvoch kategóriách nás budú reprezentovať na okresnom kole v januári.

• Školské kolo geografickej olympiády

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo geografickej olympiády.

Dňa 23.11.2022 sa konalo školské kolo 51. ročníka Geografickej olympiády.  Žiaci vypracovali úlohy v teste za 100 b online formou prostredníctvom platformy EduPage. Časový limit na vypracovanie testu bude 90 minút. Súťažilo sa v troch kategóriách: G kat. – 5. ročník , F kat. – 6. a 7. ročník a E kat. – 8. a 9. ročník. Úspešným riešiteľom GOv školskom  kole sa stal žiak, ktorýdosiahol minimálne 55 bodov.
            V kategórii G súťažili 4 žiaci 5. ročníka: M. Saloň, L. Burinský, J. Mandžák a D. Jenčík – všetci boli úspešnými riešiteľmi, do OK postúpili prví traja menovaní.
            V kategórii F súťažilo 5 žiakov: T. Pavlík (7. roč.), K. Sibalová (6. roč.). M. Sovšák (6. roč.), D. Koscelanský (7. roč.) a N. Konečná (7. roč.) – všetci boli úspešnými riešiteľmi, do OK postúpili prví traja menovaní.
            V kategórii E súťažil žiak B. Kanca (8. roč.), ktorý tiež ako úspešný riešiteľ postupuje do OK.
            Všetkým žiakom gratulujeme k výbornému výsledku a postupujúcim žiakom prajeme, aby úspešne reprezentovali našu školu na okresnom kole geografickej olympiády.