• Lyžiarsky kurz - Ždiar

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky kurz - Ždiar.

Žiaci 8. a 7. ročníka v dňoch 15. až 19. januára 2024 absolvovali lyžiarsky výchovno – výcvikový kurz v malebnej obci Ždiar, ktorá leží v údolí medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou v Podtatranskej brázde. Boli sme ubytovaní v penzióne Patrik a svoje lyžiarske schopnosti nadobúdali a zdokonaľovali na zjazdovke Strachan. Pod duchovným vedením pána kaplána Lukáša sme prežili naozaj krásny týždeň plný zážitkov.

• Projektové čítanie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projektové čítanie.

Projektové čítanie prebiehalo v decembri pred Vianocami u ôsmakov. Na hodinách SJL sme si spoločne čítali knihu Vjanočne vichodňarske rozpravočki od regionálneho autora Jozefa Jenča. Kniha je napísaná v zemplínskom nárečí a príbehy sú vianočne ladené. Výstupom tohto čítania boli žiakmi spracované projekty – slovníky, ale aj dramatizácia textu Jak medvedz, ľiška i veľk ješľičkaroch robiľi. Pri čítaní knihy medzi žiakmi vládla veselá a príjemná predvianočná atmosféra.