• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pytagoriáda.

V dňoch 12. a 13. decembra sa aj v našej škole uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. V tomto roku sa konal už 45.ročník. Žiaci súťažili podľa ročníkov v kategóriách P3 až P7. Pri riešení úloh museli prejaviť matematické znalosti, logické uvažovanie, rýchlosť ale aj presnosť vo výpočtoch. Žiaci mali vyriešiť 15 úloh v časovom limite 60 minút. Viacerí to stihli skôr a získali aj ďalšie body za ušetrený čas. Víťazmi súťaže za jednotlivé kategórie sú:
            P3 - Slavko Janošo
            P4 - Nikola Gabriela Gubíková
            P5 - Peter Valach
            P6 - Marek Saloň
            P7 - Karolína Sibalová
            P8 - Daniel Andrejov
            Ďakujeme všetkým súťažiacim a osobitne víťazom jednotlivých kategórií, ktorí postupujú do okresného kola. Želáme im veľa úspechov v ďalšej reprezentácii našej školy.

• Beseda s p. Michalom Kaňom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s p. Michalom Kaňom.

8.  december je sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie, a práve tento deň sa  žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili besedy s p. Michalom Kaňom o živote a diele známeho michalovského rodáka saleziána Gorazda Zvonického. Symbolicky sa konala v Mestskej knižnici, ktorá nesie jeho meno. Po krátkom umeleckom programe sa celá beseda niesla v duchu spomienok na zážitky a príhody z obdobia pôsobenia tohto známeho kňaza v Taliansku, Argentíne, ale aj na stretnutia na Slovensku. Atmosféru podčiarkli aj prednesy a ukážky z diela tohto nášho slávneho rodáka.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• 20. a 23.11. 2022 na našej škole prebehlo školské kolo olympiády v anglickom jazyku.
            Žiaci vypracovali písomný test z gramatiky, slovnej zásoby a čítania s porozumením. V ústnej časti mali za úlohu vytvoriť príbeh podľa obrázka.Výsledky:
            kategória 1A (5. – 7. ročník)1. miesto: Karolína Sibalová (7. roč.)
            2. - 3. miesto: Dorota Hrdinská (7. roč.)
            2. - 3. miesto: Patrícia Pavlíková (6. roč.)
            kategória 1B (8. – 9. ročník)
            1. miesto: Matej Dušan Kosár (9. roč.)
            2. miesto: Tomáš Pavlík (8. roč.)
            3. miesto: Liana Puškárová (9. roč.)
            Víťazi v obidvoch kategóriách nás budú reprezentovať na okresnom kole v januári.