• Matematická olympiáda - okresné kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematická olympiáda - okresné kolo.

V stredu 12. apríla 2023 sa na Základnej škole Pavla Horova v Michalovciach uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády v kategóriách Z6 až Z8.

Našu školu reprezentovali žiaci:

Marián Sovšák v kategórii Z6 a

Terézia Husťáková v kategórii Z8.

Práve v tejto kategórii, v silnej konkurencii žiakov celého okresu, dosiahla naša žiačka ôsmeho ročníka,

Terézia Husťáková, krásne 1. miesto.

K tomuto veľkému úspechu jej blahoželáme a obidvom prajeme ešte veľa zaujímavých matematických úloh.

• Jazykový kvet – krajské finále

• Aj v tomto školskom roku nás naši žiaci úspešne reprezentovali na krajskom finále súťaže Jazykový kvet, ktoré sa konalo v Košiciach 18.4.2023. Získali nasledujúce umiestnenia:
            I.AJ P-P VT
            1. miesto: P.Valach (4. roč.) – The life of a hockey player
            II. AJ MD PT
            1. miesto: T. Husťáková (8. ročník) – Around the fridge in 80 calories

II. AJ P-P VT
            2 . miesto: M. Mansour (9. roč.) – How I managed to save the cat

II. AJ DRAMA PT

2. miesto: divadelný súbor žiakov 8. a 9. ročníka – The Best Friends Forever

II. AJ P-P PT+
            3. miesto
            : J. Mandžák (5. roč.) – The Grufallo

Všetkým blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
            Žiaci, ktorí sa umiestnili na 1. mieste, zároveň postupujú na celoslovenské finále súťaže, ktoré sa bude konať začiatkom júna v Nitre.

• Modlitbová pôstna aktivita

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Modlitbová pôstna aktivita.

Počas pôstu sme sa na našej škole spojili v pravidelnej modlitbe za všetky deti na svete, ktoré trpia chudobou, vojnou alebo inými ťažkosťami. Čiernobiela mapa sa nám tak postupne krásne zafarbila.

Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa modlili s nami. Myslíme v modlitbách aj naďalej na tieto deti.