• Súťaž o najkrajší adventný veniec

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťaž o najkrajší adventný veniec.

Posledný novembrový deň rozvoniavalo našou školou ihličie. Žiaci 5. až 9. ročníka sa zúčastnili každoročnej súťaže o Najkrajší adventný veniec. Tento rok sa tešila nezvyčajne veľkému záujmu. Krásne a nápadité adventné vence budú zdobiť naše triedy  a ranná modlitba s pribúdajúcimi zapálenými sviecami priblíži najkrajšie sviatky roka - Vianoce.

• Včelárstvo

• Včely sú neoddeliteľnou súčasťou ľudského bytia a k životu na Zemi nevyhnutné. Je potrebné, aby sme sa o nich zaujímali a vážili si prácuvčelárov. Z tohto dôvodu sa žiaci 3., 5. a 6. ročníka zúčastnili výstavy v Botanickej záhrade v Košiciach o včelách, ktorá bola spojená s prednáškou, predajom medu, peľu a sviečok zo včelieho vosku. Žiaci mali možnosť ochutnať rôzne druhy medu. Po prednáške sme si pozreli aj exotické rastliny vo viacerých skleníkoch.

• Súťaž iBobor

• V týždni od 6. 11. do 10. 11. 2023 sa uskutočnila celoslovenská súťaž z informatiky pod názvom iBobor.
            Súťaže sa zúčastnilo 129 965 súťažiacich z celého Slovenska. A tu je zoznam úspešných riešiteľov z našej školy (získali aspoň polovicu bodov), percentil udáva, koľko % žiakov vo svojej kategórii žiak predbehol:

kategória BOBRÍK (4. a 5. ročník)
            F. Riník,        5. roč., 84 bodov, 88,03 percentil
            N. Gubíková 4. roč., 78 bodov, 84,88 percentil
            J. Soja          4. roč., 72 bodov, 73,36 percentil
            J. Bušanič    5. roč., 64 bodov, 62,26 percentil
            P. Mucha      5. roč., 63 bodov, 61,62 percentil

kategória BENJAMÍN (6. a 7. ročník)
            M. Saloň      6. roč., 52 bodov, 78,08 percentil

kategória KADET (8. a 9. ročník)
            T. Pavlík       8. roč., 51 bodov, 71,85 percentil

Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

• Svetový deň dobrosrdečnosti

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň dobrosrdečnosti.

13. november bol vyhlásený za Svetový deň dobrosrdečnosti na 3. konferencii Svetového hnutia dobrosrdečnosti v Singapure. Podstatou je inšpirovať jednotlivcov k väčšej láskavosti a dobrosrdečnosti, prekonať hranice svojej kultúry, rasy, náboženstva a spojiť národy k vytvoreniu lepšieho sveta.
            My sme ten tohtoročný oslávili spolu s našimi kamarátmi z Cirkevnej materskej školy sv. Terezky.
            Ďakujeme im za krásne prijatie a pripravené aktivity.

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťažíme v jazykoch s WocaBee.

Naša škola sa zapojila do 5. ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok.

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.
            Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia.
            Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci.

okresnom kole, ktoré prebiehalo od 23. do 27.10.2023, súťažili za našu školu 3 skupiny žiakov. Získali skvelé umiestnenia:

1.miesto: 8. ročník 1. skupina (najviac bodov nahrala K. Bilontová)

2. miesto: 6. ročník 1. skupina (najviac bodov nahral Š. Hanzlík)

3. miesto: 9. ročník 1. skupina (najviac bodov nahral V. Kudrec)

Všetky tri skupiny postúpili do krajského kola, ktoré začína 6.11.2023.

K dosiahnutým výsledkom blahoželáme a držíme palce v krajskom kole.